26 Haziran 2014 Perşembe

The Balm Balm Voyage Palette: "Tatile giderken çantana bir tek bunu at ve çık git, eğlen!"
The Balm Balm Voyage Palet, PaletteHerkese merhaba! :)

Far paletlerini kim sevmez! Bir çok renk bir arada, oldukça kompakt, yani rahatça taşınabilir bir seçenek. Özellikle de yolculuklara çıkarken çok fazla parça malzeme taşımak istemeyenlerin kurtarıcısı far paletleri olur. Ancak bazı paletlerde yalnızca birkaç rengi kullanırız, diğerleri pek bir işe yaramaz... Şimdi inceleyeceğimiz far paleti bu yönden nasıl, kalıcılıkları, swatchları nasıl; haydi gelin yazının devamında inceleyelim :) The Balm Balm Voyage Palet, Palette

The Balm paletlere aşığım! Bence çoğu paleti gerçekten çok kullanışlı. Pigmentasyonlarına ve kalıcılıklarına da diyecek yok. Dolar kurundaki ve indirim dönemi politikalarındaki değişimlerden dolayı fiyatları bana eskisi kadar uygun gelmese de almadan duramıyoruz yahu! Balm Voyage ülkemize ilk geldiği anda kapış kapış gitmişti. Ben de sömestr tatilim sırasında İzmir'e geldiğimde Güzelyalı şubesinden, tesadüfi bir indirimle, 50 TL civarına edinmiştim bu paleti.


Bu palet, diğer the Balm paletlere nazaran çok daha büyük boyutta; içerisinde 16 kocaman far ve 3 kocaman dudak&yanak ürünü var. İçindeki panlar toplamda 28,8 gr'lık far(16 pan) ve 6.6 gr'lık dudak&yanak ürünü (3 pan) içeriyor; evladiyelik ayol! Haydi gelin her sıranın renklerine ve bazlı-bazsız swatchlarına göz atalım :)


İlk sıradaki renkler:

The Balm Balm Voyage Palet, Palette

A4 koyu füme-siyah arası bir renkte, B4 ise güzel bir koyu kahverengi. C4 rengi ise belirgin simler barındıran, B4'e nazaran daha açık ve daha kızıllık barındıran bir renk. D4 kahve-yeşil ve sarının bütünleşmesiyle oluşmuş karma bir renk. Bazlı ve bazsız swatchlara gelecek olursak:

The Balm Balm Voyage Palet, Palette

İkinci sıradaki renkler:

The Balm Balm Voyage Palet, Palette

A3 net bir gri; tam kıvamında, ne çok koyu ne de çok açık. B3 ise paletteki nadir "mat sayılabilecek" farlardan biri, karıştırma-kaynaştırma için ideal bir renk. C3 ise B3'ün sıcak alternatifi olabilir, yine karıştırma-kaynaştırma işlemlerinde kullanılabilecek güzel bir renk. D3 günü kurtaracak sür-çık farlardan, ışıltılı. Gelelim swatchlara:

The Balm Balm Voyage Palet, Palette

Üçüncü sıradaki renkler:

The Balm Balm Voyage Palet, Palette

Paletin en enteresan sırası olduğunu söyleyebiliriz kolayca! Günlük makyajlar için belki sıkça tercih edilecek bir sıra değil, fakat renkli alternatiflere ihityaç duyduğumuzda.. Neden olmasın! A2 rengi belirgin ışıltılar/simler barındıran mavi-mor arası -koyu leylak da denebilir- güzel bir renk. B2 ise son dönemin popüler renklerinden net bir "mint". C2 rengi ise göz kapağının dış köşelerine uygulamak üzere, renkli bir alternatif, güzel bir tirşe. D2 ise bu sıradaki en günlük renk! Güzel, ışıltılı bir pembe :) Gelelim swatchlara:

The Balm Balm Voyage Palet, Palette

Son sıradaki renkler:

The Balm Balm Voyage Palet, Palette

Bu sıradaki renkler de gölgeli/renk geçişli makyajlarla uğraşmak istemeyen, tek renk farla günü kurtaranların bayılacağı bir sıra! Açık, doğal ve herkese yakışabilecek renkler/tonlar. A1 simli bir koyu bej-pembe. B1 ise mat bir toz pembe, çok sevimli ancak ayna minik bir iz bırakmak istemiş sanırım :) C1 en kurtarıcı renk olabilir, kaş altı aydınlatmasında da ideal olacağını düşünüyorum. D1 ise Görkemciğimin "Sarı" temalı yazısında tavsiye ettiği far rengine yakın bir renkte, o yazıdan bu yana gözümü bu fara diktim, sanırım bol bol kullanacağım! :) Haydi gelsin swatchlar!

The Balm Balm Voyage Palet, Palette

Dudak&yanak ürünleri:
The Balm Balm Voyage Palet, Palette

Krem allıklar son dönemde çok popüler. The Balm'ın Balm Jovi paletinden aşina olduğumuz krem dudak-yanak ürünü formatı burada farklı renk seçenekleriyle karşımıza çıkıyor. Benim favorimi tahmin edebildiniz mi? Evet yanılmadınız, First Officer! Bu renk ve türevleriyle ömrümü geçirebilirim sanırım :) Bakalım direkt uygulanmış ve dağıtılmış görüntüleri nasıl:

The Balm Balm Voyage Palet, Palette

Dağıtılmış halleri gayet güzel, allık olarak şahane oluyorlar. Yapılarını da oldukça beğendim :) Daha sık ve çok kullanıp detaylı görüşlerimi Instagram'da belirteceğim, bilgilerinize! <3

Renkler ve görüntüleri bu şekilde! İlerleyen zamanlarda, tüm aşamaları gösterdiğim, bu paleti kullanarak yaptığım bir göz makyajı yazısı hazırlayabilirim. Bana bu konuda yardımcı olur musunuz? Bu paletteki renklerden hangi tonları kullanarak örnek bir makyaj oluşturmamı istersiniz? Veya böyle bir yazı görmek hoşunuza gider mi? Yorumlarda belirtirseniz çok sevinirim :) Peki siz bu paleti edindiniz mi, kullandınız mı? :) Bir sonraki yazıda görüşmek üzere, sevgiler,

-Çünkü gevrekboyozçiğdem-

Twitter: @MugeLubicBlog | Instagram: mugelubic

9 yorum:

 1. Mügeciğim bir bende yok sanırım bu palet :) ama balmın tüm ürünleri bir birinden güzle güzel günlerde kullan canım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İndirimlerde filan yakalarsan mutlaka edinmelisin bence! Çok kurtarıcı, her makyajı yaparsın bununla :) Çook sağolun güzel bayan <3

   Sil
 2. Mügecim 10 üzerinden 10 verir misin palete :D Alasım var benim de =)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Klasik the Balm tozutmasının dışında bence renkler filan gayet güzel :) Al gitsin ya amaan ^_^

   Sil
 3. Doğru dedin indirimde kapayım o zaman :D Tozutma genel olarak problem zaten bu paletlerde :(

  YanıtlaSil
 4. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 5. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 6. Bu postu 2014 te yayınlamışsın ama kac liraya aldin acaba o paletten kesinlikle almalıyıım :))

  YanıtlaSil
 7. Bu postu 2014 te yayınlamışsın ama kac liraya aldin acaba o paletten kesinlikle almalıyıım :))

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...