3 Mayıs 2014 Cumartesi

Real Techniques Starter Set: "Gözlerinin rengini, şeklini benimle ortaya çıkartmaya ne dersin?"

Herkese merhaba!

İkinci vizelerim de bittiği ve Final dönemine kadar pek bir yoğunluğum olmadığına göre blog yazılarıma rahatlıkla dönebilirim! Bugün bahsedeceğim ürün, artık ülkemizde de kolaylıkla bulunabilen ve benim çok sevdiğim bir fırça seti hakkında: Real Techniques Starter Set. Neden bu seti çok sevdim? Neler yapabiliriz bunlarla? Detaylar için yazının devamın doğru ilerleyelim! :)


Öncelikle alışverişimi daha önce -buradaki yazımda- bahsettiğim üzere Kozmela.com'dan yaptım. Fırçalar hakkında gerçekten iyi bir yorumda bulunabilmek için ise uzun bir süre kullanmak istedim. Bakalım setin içeriği nasıl:
Hem kılıf hem de bu şekilde katlanarak stand haline getirilerek kullanılan bir parçayla birlikte geliyor setimiz. Böylece işimiz bittiğinde her şey yerli yerinde muhafaza edilebiliyor. Ayrıca bu kılıfın içinde bir parça lastiğin belli noktalardan dikilmesiyle oluşturulmuş gözler var; bu gözlere fırçalarınızı yerleştirip sağlam bir şekilde kalmalarını sağlayabiliyorsunuz.

Sette 5 adet göz fırçası var; soldan sağa: Deluxe Crease Brush, Base Shadow Brush, Accent Brush, Fine Liner Brush ve Brow Brush var.

Peki bunlar ne işe yarıyor, hangisi hangi amaç için kullanılmalı/kullanılmamalı? Şimdi ise bu soruların yanıtlarını vermeliyiz.
 • Deluxe Crease Brush: Yani bu fırça gözümüzün katlanma bölgesine far uygulamayı amaçlıyor kısaca. Gözümüze derinlik katmak için uygulayacağımız güzel, mat bir kahve doğru fırçayla uygulandığı zaman gerçekten harika olacaktır. Ancak bu fırçanın gözün katlanma noktasına tam oturması gerekirdi öyle bir amacı olsaydı; şahsen, benim göz katlanma bölgem için fazla büyük ve tok bir fırça diyebilirim. Belki en son aşamadaki, gözün dış köşelerinde olabilecek sert hatları yumuşatma kısmında daha kullanılası bir fırça. Veya hiç far işine bulaşmayıp direkt kapatıcı uygulamak için de kullanılabilir; oldukça sık kıllı bir fırça olduğu için korktuğunuz kadar fazla ürün yemeyecektir. Sanırım setin içinde adıyla pek alaka kuramadığım tek fırça bu.
 • Base Shadow Brush: Bu da tüm göz kapağına açık -veya tercih ediyorsanız koyu- renk farınızı güzelce yerleştirmek için tasarlanmış bir fırça. Boyutu, bu işlev için fena değil. Kıl yapısı da oldukça güzel. Biraz dağınık bir "mum şekli"(=tapered) görüntüsü var diyebiliriz kıllarının kesimi dolayısı ile. Bu fırçayı oldukça beğeniyorum. Dar alanlarda da çalışma imkanı sunması da güzel. 
 • Accent Brush: Bu fırça da bence yararlı fırçalardan birisi. Kimileri fazla minik bulsa da bu fırçayı hakkını verdiği işlemler dolayısıyla sert olumsuz eleştiri gerektiren bir fırça olduğunu düşünmüyorum. Göz pınarlarınızı aydınlatmak, alt kirpik diplerinize far sürüp dağıtmak, vb. amaçlarda gayet güzel kullanabileceğiniz bir fırça. Bunun dışında çalışmanız gereken çok çok minik alanlar varsa bu fırça işinizi görecektir.

 • Fine Liner Brush: Sanırım sette en çok sevdiğim ve dolayısıyla en çok kullandığım fırça bu! Ben bu tip incecik eyeliner fırçalarından çok korkardım; sanki bir anda kontrolünü kaybedeceğim ve eyeliner garip şekiller alacak diye. Ancak korkularıma tamamen nokta koyan ve favori fırçam haline gelen bu bebeğin kılları oldukça sert. Sert dediysem gözünüz korkmasın; asla canınınızı yakacak, kirpik diplerinizi irrite edecek cinsten bir sertlik değil bu. Yalnızca kontrolü iyi sağlamanız için gerekli miktardaki sertlik mevcut. İstediğim incelik-kalınlıkta eyeliner çekmeme imkan verdiği için bu fırça bir harika doğrusu!
 • Brow Brush: İlk başta "Aa bi de açılı eyeliner fırçası koymuşlar sete :))))" diyebilirsiniz. Ancak hayır, bu bir kaş fırçası. Kaşlarınızı doldurmakta kullandığınız farı doğal bir şekilde uygulamak için üretilmiş olan bu fırça, kaşlarınızın kalıp gibi durmaması konusunda da garanti veriyor. Açılı olması da kaşlarınızın kavis kısmını vb. iyi bir biçimde doldurmanızı sağlıyor. Bu fırçayı da sevdiğimi söyleyebilirim. 

Şu anda Kozmela.com'da Real Techniques fırçalarda %50 indirim var. Bu indirimle birlikte fiyatı çok çok uyguna geliyor. İncelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz. Ancak İnternetten alışveriş yapma imkanınız yoksa veya bundan çekiniyorsanız Watsons, Gratis, Migros, -Ankara için- Macro Center ve Rossmannlarda bulabilirsiniz Real Techniques fırçaları.

*Ürün tamamen tarafımca satın alınmış olup, Kozmela.com'la yalnızca alışveriş ilişkimiz vardır. Kendilerinin kaliteli müşteri hizmetleri ve hızlı gönderimleri doğrultusunda bu ürünler için önerebileceğim bir sitedir; adı da bu yüzden geçmektedir.

Peki siz bu seti kullandınız mı veya bu yazıyla birlikte kullanmayı/satın almayı düşünüyor musunuz? Yorumlar kısmında belirtmeye ne dersiniz? :) Bugünün yazısını bu şekilde tamamlamış olduk, bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

Sevgiler,

-Çünkü gevrekboyozçiğdem-

Twitter: @MugeLubicBlog

2 yorum:

 1. Tam da bugün bu setten bir tane bizim eve gelmiş olabilir :)) ben de kozmeladan aldım ^_^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O zamaan güle güle kullan canım ♡ Çok kullanışlı bir set, indirimdeyken hele kaçırmak çok ayıp olurdu :)

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...