2 Mart 2014 Pazar

Avon Mega Effects Maskara: "Yatay fırça mı? SIKICII"

Herkese merhaba :)

Bugünün yazısı bir haftadır deneyimlediğim bir maskara ile ilgili. İlk izlenimden sonraki ilk adım da diyebiliriz. Çünkü zaman geçtikçe formül kuruyacak ve daha farklı sonuç verecektir. Ama çok heyecanlandığım için hemen yazısını girmek istedim; haydi başlayalım! ^_^

||

Avon Mega Effects Mascara: "Horizontal wand? BOORING" (Well, that sounds sexual *-* )

Hello everyone! :)

Today's post is about a mascara that I've been experiencing for a week. Well, it's the first step after the first experience, since the formula will get dry in a couple of weeks. However, since I'm so excited with this mascara, I wanted to write about it immidiately. LET'S GO!
Öncelikle bu, bildiğimiz maskaralar gibi değil. Hepimiz Avon'un bu maskarayı ilk çıkarttığı dönemi hatırlıyoruz değil mi, gündeme bomba gibi oturmuş desek yeridir! Çok merak ettik, "Ay o öyle sürülür mü hiç?" dedik, "Bence çok yenilikçi, bravo vallahi!" diyenlerimiz de olmadı değil. Öncelikle ürün 9 ml, yani Maybelline maskaralardan biraz daha fazla ürün var diyebiliriz içinde, gayet yeterli bir miktar. Bendeki rengi Blackest Black.

||

First, it's not like a regular mascara we all know. Also, we all remember the period that Avon launched this mascara, it was the bomb of the time! We all were curious about it, "Oh, how are we gonna apply it with such wand?!" or "It's really innovative, congratz!" we said. To get it started: It has 9 ml product in it, so it is enough and okay for a mascara. The shade I have is Blackest Black.


Maskaraya ulaşabilmemiz için önce kırmızı kapağı dikkatlice çıkartıyoruz. Siyah bölme, formülün içinde bulunduğu hazne. Bu haznenin içinde de bir dikey fırça var. Nasıl mı? O da az sonra fotoğraflarda! ^_^

||

We have to carefully seperate the red plastic cover to reach the mascara! The black part is where the formula is, and we have our vertical wand in this black part. How does it look like? We are gonna see it in the photos in seconds! ^_^


Sapı dikkatli bir şekilde tutarak hazneden ayırıyoruz, biraz sert oluyor ilk başta. Fırça kısmı plastik bir tarak diyebiliriz. Yukarı doğru ve iki tarafta yanlara doğru bir fırçası var. Bana Benefit They're Real'ın bir versiyonuymuş gibi geldi bu anlamda. Ama sevemediğim bir nokta var sanırım; normal maskaralarda tarak kısmına çok fazla ürün gelirse, ne kadar zarar verse de tarağa, ürünün bir kısmını hazneye sıyırabiliyorduk. Ancak bunda öyle bir imkanımız yok. Haznenin ağzı içe doğru kolayca giren, dışa doğru çıkarken de bol miktarda ürün alan iki taraflı plastik şeklinde. Tam tarif edemedim ama.. 

||

We seperate the wand and the container really carefully, because it's a bit hard at the beginning. The wand has a plastic comb for lashes. I love these kind of combs, they give the best seperation of lashes. It reminds me of Benefit's They're Real, because it has not only one directioned-combs, it has one vertical, two horizontal plastic combs. The only part that I don't like about this design is that when you have too much product on your comb you cannot get it back into the container because of the cover of the container. Well, this is kinda MEH situation.

Daha iyi görebilmek için fotoğrafın üstüne tıklayın lütfen :) || To inspect better, please click on the photo. :)

Uygulama aşamasında ise "Ay bununla nasıl sürücez, gözümüz çıkmasın??!!" dediğinizi duyar gibiyim. Hayır, çıkmaz. Çünkü sapı tarak kısmına bağlayan bir boğum var fotoğrafta da gördüğünüz üzere. O boğum bizim her iki yöne doğru 60 derece kadar fırçayı oynatabilmemizi sağlıyor. Böylece kirpikleriniz için en iyi olan açıyı ayarlayıp maskarayı güzelce uygulayabiliyorsunuz. Bu maskaradan alacağınız sonuç ayrılmış ve uzamış kirpikler, ancak hacimlendirmediğini de söylemeliyim. Dramatik bir görünüm istemediğim günlük makyajlar için gayet başarılı olduğunu düşünüyorum. Ayırma konusunda birazdan fotoğraflarda göreceğiniz bir sıkıntı var, o da benim kirpiklerimle ilgili. Bir tane güçsüz, beyaz kirpiğim var ve hangi maskarayı sürersem süreyim gidip diğerlerine yapışıyor.. :) Siz de bu maskarayı denemek isterseniz size en yakın Avon temsilcisini bulup bir tane sipariş etmeyi unutmayın! 

||

The applying part: I can hear you saying "C'mon how are we gonna apply dis, I'm gonna poke myself in the eye??!!". No, you won't. Because it has a mechanism that allows you to arrange the angle between the comb and the handle around 60 degrees. The result of it is that you can have the best application of it. When you apply this mascara, you get your lashes seperated and lenghtened, not volumized. When I don't want a dramatic eye look, just a daily basis makeup, this mascara works best for me :) Wanna try this mascara? Just find the closest Avon represantative to you and order one! ^_^

Yalnızca üst kirpiklere uygulamıştım burada. || I applied only to the upper lashes.

Evet, mor gözaltlarıma hala gerekli müdahaleyi yapamadım. Ama bugün Bobbi Brown'a gideceğim diye ümit ediyorum artık, iyi bir corrector'a ihtiyacım var. ^_^ Ve yazımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Umarım bu yazı hoşunuza gitmiştir. Siz bu maskarayı denediniz mi? Sizin kirpiklerinize istediğiniz sonucu verebildi mi? Yorum kısmında paylaşırsanız sevinirim :) Bir sonraki yazıda görüşmek üzere, sevgiler!

*Ayrıca halihazırda devam eden çekilişime katılmayı da unutmayın! Detaylar için --> http://mugelubic.blogspot.com.tr/2014/02/ilk-cekilisim.html

-Çünkü gevrekboyozçiğdem-

Twitter: @MugeLubic

||

Well, I wasn't be able to take the necessary action for my under-eye area, you can feel the purple, huh? Hope to go to Bobbi Brown in these days, really need a good corrector ^_^ And here's the end of this post. Hope you liked and see you next time. Take care&love x.

Twitter: @MugeLubicBlog

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...