13 Şubat 2014 Perşembe

Sevgililer Günü'ne ithafen: "Bazı şeyler pembedir, ama bazı 5 şey daha pembedir."

Herkese merhaba! :)

Bugünkü yazım "pembe" üstüne :) Bildiğiniz gibi Sevgililer Günü yaklaşıyor, tamam kapitalist bir durum da söz konusu ve evet, sevdiğimize her gün onu çok sevdiğimizi göstermeliyiz. Ama bu da "klişe" bir konu işleyemeyeceğim anlamına gelmez! Yazının devamında buluşalım :)

||

Dedicated to Valentine's Day: "Most of the things are pink, but some are more pink than others."

Hello everyone! :)

Today's post is on "pink" :) As you all know, Valentine's Day is really close. Okay, it's kind of a capitalist occasion, and yes, we have to show our love to our precious dear darling every single day. However, all of these does not make me not to write on this "cliche", how about that? ^_^ I'll see you at the rest of this post :)
"Aşkın rengi kırmızıdır, neden pembe?" diyenler olabilir elbet, olacaktır da. Ancak bence aşk biraz daha hırs içeren bir duygu, fazlaca tutkulu ve maalesef gelip geçici olabiliyor. Ama sevgi öyle mi? Gerçek sevgi kalıcıdır, bence. Tutkuyu biraz o saflıkla yumuşatırsak, yani kırmızının içine birazcık o tertemiz beyazdan katabilirsek, pembeyi elde ederiz; sevgiyi. O yüzden bence Sevgililer Günü diye bir tema varsa onun rengi mutlaka pembe olmalı! :)

||

"Love is red, why pink?" will say some of you, I know. Well, love that is symbolized with red is something with greed and full of passion, and unfortunately, it passes through some day. But, how about the love that is symbolized with pink? I think, true love never dies. When we smooth the red, I mean the passion, with some white, I mean the purity, we are going to come up with pink, true and pure love. SO, if there is a theme about Valentine's Day, no doubt, it must be pink for me! :)


Ben de elimdeki ürünlerde pembenin en güzel halini barındıran 5 farklı ürün aramaya başladım, özellikle allık seçimi konusunda kararsız kalsam da liste şu şekilde oldu: L'Oréal Glam Shine - 909 Mad for Pomegranate, Essence Pigments - 14 Strawberry Smoothie, Maybelline Color Tattoo - 65 Pink Gold, the Balm Instain - Toile ve Benefit - Girl Meets Pearl

||

So I tried to pick five different type of products that include the most beautiful pink in it, I couldn't decide exactly what to choose as blush. Well, here's the list:  L'Oréal Glam Shine - 909 Mad for Pomegranate, Essence Pigments - 14 Strawberry Smoothie, Maybelline Color Tattoo - 65 Pink Gold, the Balm Instain - Toile ve Benefit - Girl Meets Pearl

...

Önce gözler ile başlayalım! Gözler için bir krem far bir de güzel bir ışıltı katacak pigment far seçtim. Krem far herkesin bildiği Maybelline Color Tattoo'ların en güzel renklerinden Pink Gold. Bunun swatchlarını her yerde görmüşsünüzdür; çok güzel ışıltılı, açık bir pembe. Kalıcılığı da oldukça iyi. Ben krem farların üstüne toz far uygulamayı seviyorum, ayrıca seçtiğim pigment boyut kazandırmaya yardımcı olması açısından krem farın renginden biraz daha koyu. Essence Pigments'ten soğuk alt tonlu, mora dönük bir pembe diyebiliriz; bolca da ışıltılı.

||

Let's start with the eyes! I chose a cream and a pigment eyeshadow to give us a good shine. The cream shadow is the famous Maybelline Color Tattoo's Pink Gold. You already know it, saw it swatches million times, it's a beautiful bright pink with some pretty shimmers in it. It's very durable. I love dusting eyeshadows on cream shadows, so I picked a pigment shadow. It's a bit darker than the cream shadow's color, so this shadow will help us to create dimension on our eyes. It's a cool undertoned pink, closer to purple.


Şimdi ise yanaklar. Yanaklar için çok tatlı, doğal ve mat bir pembe olmalı. Işıltıyı gözlerde yakalamalıyız ve yanakları sade tutmalıyız diye düşünüyorum; sevdiğinizin yanağınıza konduracağı bir öpücük onun dudaklarına bir sim bombası bırakmamalı :) Bu yüzden the Balm'ın Instain serisinden Toile isimli çok tatlı allığını seçtim. Onunla ve diğer the Balm allıklarımla ilgili yorumlarımı içeren yazıyı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz :) Ama gözlerinizi sade tutup azıcık bir ışıltı vermek isterseniz yüzünüze, kendisi ışıltılı, simli demiyorum, bir ürün kullanabilirsiniz. Bunun için de likit aydınlatıcılar iyi iş görecektir diye düşünüyorum, benim tercihim Benefit'ten Girl Meets Pearl oldu! Mis gibi frambuaz kokulu, pembe inci ışıltısı kazandıran harika bir likit aydınlatıcı baz. Çok doğal bir ışıltı kazandırdığını söyleyebilirim. :)

||

Now, the cheeks. I think that we should keep our cheeks a pretty, simple and matte pink. We should capture the shine on our eyes, in my opinion, not on our cheeks, you don't want to make your lover lips to be a disco ball after putting a kiss on your cheek. ^_^ I chose the Balm Instain's Toile for this occasion. You can find my opinions on this and my other the Balm blushes in this post right here. :) But if you want to keep your eyes a little bit simple, you can add some shine on the apples of your cheeks. Not glitter, just a little bit shine. So, I think liquid illuminators will be better for this, I chose Benefit's Girl Meets Pearl! It smells like "framboise", it gives you the subtle pink pearl shine :)


Son olarak da dudaklar! Eğer farınızı açık-orta koyulukta tutup yanakları da yeterince sade tuttuysanız o zaman dudaklarda birazcık iddialı şeyler neden yapmayalım?! ^_^ Bunun için benim tercihim, pembelerden gittiğimiz için, L'Oréal Glam Shine Balmy Gloss'larından 909-Mad for Pomegranate adlı koyu pembe rengi seçtim. İçinde simler var, ama simler direkt göze çarpmıyor dudağınıza uyguladığınızda. Hem de dudağınıza çok güzel nem veriyor! Ama eğer göz makyajınızı veya yanaklarınızı iddialı tuttuysanız, rujunuzu daha  sade isteyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey ise başka bir alternatif aramak değil; bu ruju çok az uygulayıp dağıtarak daha doğal bir görünüm elde etmek :)

||

Last step: Lips! If you kept your eye makeup and your cheeks kind of simple, you might want to apply some bold colors on your lips! ^_^ I chose L'Oréal Glam Shine Balmy Gloss's 909 Mad for Pomegranate Color for this. It has shimmers in it, but when you put it on, the shimmers doesn't pop too much, they just give you a nice shine. Also, these Balmy Glosses give you a good moisture! Let's say you applied a very dark eye makeup, or your cheeks are really bold, you may want to keep your lips natural. Don't look for alternatives: Just put a little bit of this color of Balmy Gloss and blend it well to get a natural color :)


Bugünkü yazının sonuna gelmiş bulunmaktayız. :) Siz de yarınki makyajınızda pembeyi ön plana çıkaracak mısınız? Yorum bırakmayı unutmayın! :) Umarım fikir vermesi açısından faydalı bir yazı olmuştur. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere, sevgiler,

-Çünkü gevrekboyozçiğdem-

Twitter: @MugeLubicBlog

||

Well, this is the end of this post :) Are you going to use this kind of pinks in your makeup tomorrow? Leave a comment about this in the comments section down below! :) I hope this post gave you some ideas. Hope to see you next time, love x.

Twitter: @MugeLubicBlog

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...