22 Şubat 2014 Cumartesi

Günübirlik Yolculuk için bir Makyaj Çantası: "Yine doldurmuşsun her şeyleri..."

Herkese merhaba! :)

Instagram'dan duyurusunu yaptığım üzere, bu gece yola çıkıyorum bir günlük bir seyahat için. Bir toplantı dolayısı ile İstanbul'da bulunmam gerekiyor ve gece yolculuğu yapacağım için otobüste koltuklarla birtakım münasebetler(!)in ardından birkaç sihirli dokunuşa ihtiyacım olacak. Bakalım yanıma neler almışım; hepsi yazının devamında! :)

||

Makeup Bag for a "One Day Trip": "Well, you stucked everything in!"

Hello everyone! :)

As I mentioned on Instagram, but my announcement was in Turkish so you're innocent, I'm going to have a trip starting from this night. I have a reunion to go, and as I'm taking the road during the night, I will definetly need some miracle touchups in the morning before the reunion. Let's see what I got for tomorrow! ^_^


Öncelikle makyaj çantamı yazın annemle birlikte sevgili blogger arkadaşım Oreo Seven Kız Zuhal'in blogundaki DIY yazısından öğrendiğimiz bir kalıpla diktik. O yüzden çok seviyorum bu çantayı, anneciğimle birlikte böyle kalıcı, kullanışlı ve şirin bir şeyi birlikte yapmış olduğumuz için ^_^ 

||

Well first, my mom and I sewed this makeup bag by using the method from my dear blogger friend Zuhal's DIY post in summer. Since then, I love this bag, especially for that my mom and I did it together <3

Genel görünüm || All together!

Şimdi kısım kısım inceleyelim: || Now, let's check everything closely:


Öncelikle ihtiyacım olan ilk şey bir makyaj temizleme mendili. Çünkü geceden yüzümde kalmış olabilecek makyaj kalıntılarını temizleyip makyaja daha uygun bir cildim olabilir bununla birlikte. :) Sonra iyi bir makyaj bazım olmalı yanımda diye düşündüm, hem de deneme boy bir ürün olduğu için çok yer kaplamayacağını bildiğim Benefit Porefessional'ı hemen kaptım. Pudra olarak tercihim ise tabii ki vazgeçilmezim Rimmel London'dan Stay Matte. Yandaki seyahat boy ikili küçük kutunun ilk katında fondöten karışımım var. Rengini yanlış almış olsam da yapısına bayıldığım L'Oréal True Match fondötenimden ve önceki fondötenin rengini düzeltebilmesi için cildime daha uygun olan renkteki Rimmel London'ın Match Perfection'ından 1,5'ar pompa koyup karıştırdım. Alt katta ise günlük nemlendiricim olan, severek kullandığım L'Oréal'in Skin Perfection nemlendirici kremi var. Bir de kaşlarımı sabitlemek için şeffaflık özelliğini kısmen yitirmiş olan Essence'ten şeffaf kaş maskaramı da makyaj çantama ekledim.

|| 
Well I need a makeup removal wipe firstly, because I'm taking the midnight bus and I will need those wipes to clean everything out from my face in the morning. And then I thought that I need to get a good face primer and since it's a deluxe size product, I took my Benefit Porefessional with me. As powder, I prefer my Rimmel London Stay Matte pressed powder, as always :) In those travel size container's first part, I have my foundation mixage: L'Oréal True Match and Rimmel London Match Perfection. I really love the texture of L'Oréal True Match! In second part, I have my daily moisturizer from L'Oréal Skin Perfection, I've been loving it from the first day I used it. And last for this part, I took my "clear" brow gel mascara from Essence to set my brows :)

Gözler için ise yanıma aldıklarımdan ilki Maybelline New York'un meşhuur Color Tattoo'larından en sevdiğim renk olan Pink Gold. Eyeliner için ise jel eyeliner'ı tercih etmedim yolculuk için, çünkü ayrıca onun için bir fırça taşımam gerekecekti... O yüzden kıl fırçalı bir likit eyeliner aldım yanıma NYC'dan. Maskara olarak da yine Maybelline New York'tan The Falsies Black Drama'sını tercih ettim, gerçekten çok seviyorum bu maskarayı, size o "dramatik siyahlığı" tam anlamıyla veriyor :)
||
For the eyes, I took my favourite Color Tattoo, Pink Gold, with me. It's really convenient for this kind of special occasions, it's really practical to apply it and easy to get a perfect eye makeup with. For the eyeliner, I prefer to get a liquid one instead of a gel one, because I don't want to carry an extra brush for gel eyeliner. Meh. I took NYC's liquid liner in black with me. Last but not least, for the mascara I took one of my favourite mascaras, Maybelline New York's The Falsies Black Drama. It really gives you the intense, dramatic black :)
Göz ve yüz makyajımı tamamlayabilmek için içinde hem far hem de aydınlatıcı, allık gibi yüz ürünleri içeren, the Balm'ın süper paletlerinden Balm Jovi Rockstar paletini yanıma aldım. Ki böylece ekstradan bir allık ve aydınlatıcı taşımama gerek kalmadı :)

||

To finish off my eye and face makeup, I got the Balm's Balm Jovi Rockstar palette since it has eyeshadows to complete the eye makeup, and face products such as luminizer and blush to complete the face makeup. So I don't have to carry an extra blush and an extra luminizer! ^_^

Son olarak da aldığım fırçalar, bu fotoğrafı çektikten sonra yıkadım kendilerini onu da belirteyim: Fondöten için Sigma F80 (detaylı inceleme yazısı için buraya bakabilirsiniz), Ecotools allık fırçası, Ecotools pudra fırçası ve the Balm'ın çift taraflı göz fırçalarından Crease, Love and Happiness fırçası.

||

Lastly, the brushes I got, P.S.: I washed them after I took this photograph: For foundation Sigma F80 ( Detailed review post right here), Ecotools blush brush, Ecotools large powder brush and one of the Balm's double sided eye brushes, "Crease, Love and Happiness".

....

Siz bu yazıyı okurken ben odamdan çıkmış ve çoktaan yola koyulmuş olacağım. Sizce biraz abartmış mıyım? Ama insanlara sunum yapacağım ve iyi görünmem gerektiğini düşünüyorum, özenli olmak iyidir :) Düşüncelerinizi lütfen yorum olarak bırakın, bir sonraki yazıda görüşmek üzere, sevgiler,

-Çünkü gevrekboyozçiğdem-

Twitter: @MugeLubic

||

As you read this post, I'll be leaving my room and jump into this exciting trip! All of these is too much for a day? Since I have to make a presentation, I want to leave a good impression and I have to look neat, in my opinion. :) Please leave a comment down below, and I really hope to see you next time, love x.

Twitter: @MugeLubicBlog

2 yorum:

 1. Kolay gelsin bebişim sunumunda, başarılar ve iyi şanslar :) Balm Jovi palet böyle şeylerin tam kurtarıcısı zaten, ben de unuttum gitti çekmecenin birinde duruyor, du biraz ortaya çıkarayım bari :)
  ayrıca iyi yolculuklar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yanıtlamak yerine yeni bir yorum olarak girmişim yanlışlıkla dün gece cevabı :( Güzel dileklerin için teşekkür etmiştim, ki işe yaradılar kesinlikle! :)

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...