15 Şubat 2014 Cumartesi

Benefit Primping with the Stars: "Ufacık tefecik, içi dolu kozmetik."

Herkese merhaba! :)

Bugünün yazısı elimde olan bir set ile ilgili, hem de deneme boy ürünlerle. Haziran veya Temmuz ayında edindiğim ve neredeyse tüm ürünlerini severek kullandığım bir set. Almayı düşünenleriniz veya merak edenleriniz için faydalı bir yazı olacağını umuyorum. Yazının devamında görüşelim! :)

||

Benefit Primping with the Stars: "Teeny tiny, full of beauty."

Hello everyone! :)

Today's post is about a set full of deluxe size products. I don't remember exactly but I got this set in June or July, and I love using most of its products. I hope this post to be useful for the ones who think of buying this set or just are curious about. Meet me at the rest of the post! :)


Benefit'in deneme boy ürünlerle oluşturduğu pek çok setinden bir tanesi de Primping with the Stars. Ben 99 TL'ye edinmiştim, ki tam boy ürünler almadan önce onların deneme boylarını edinip test etmek faydalı hem de farklı birçok ürünü aynı anda elde etmiş oluyoruz. Bu bir yüz seti, kitap şeklinde bir görünümü var. Oldukça sağlam ve sert bir kağıt malzemeden yapılmış ve manyetik bir kapağı var, ürünlerin durduğu bölmeli aparat çıkartılınca normal bir kutu olarak kullanılabilir! :) Ürünü aldığınız ve açtığınızda sizi kapakta yönergeler bekliyor. Ürünleri nasıl kullanacağınızı basit ve kolay bir şekilde anlatmışlar Yönergeleri içeren kağıtları kaldırdığınızda ise orta büyüklükte bir ayna karşılıyor sizi, kesinlikle çok kullanışlı!

||

One of the sets Benefit launches that includes deluxe size products is Primping with the Stars. It's a face set, looks like a book. It is made with a really strong and durable paper material, it has a magnetic cover. Also, when you take the splitting out, you can use it as a special box! :) When you first open the box, you'll see some instructions about how to use products in this box. And then when you put aside those papers including instructions, you are gonna see a very useful mirror, how amazing is this! ^_^Şimdi gelelim ürünleri yakından incelemeye, her ürüne bir numara vermişler, ki bu yönergelerde hangi ürün hangisi kolayca bulabilesiniz diye. 6 ürünümüz var, ki günlük doğal bir makyaj için çoğu oldukça yararlı! Neden "çoğu" dediğime geleceğiz :)

||

Now let's get to the products seperately! Every product has a number on it, since it would be easier to find the products in the instructions part. We have 6 products, and most of them are really useful for daily makeup. I'm gonna come to the point what I said "most of them". :)


Ürünlerimizi tanımaya başlayalım (Soldan sağa): Stay Don't Stray, Porefessional, Some Kind a Gorgeous, Benetint, Girl Meets Pearl ve They're Real || Let's get to know the products (Left to right):  Stay Don't Stray, Porefessional, Some Kind a Gorgeous, Benetint, Girl Meets Pearl ve They're Real


Şimdi her ürünü detaylı incemeye başlayalım! Toplu bir görünüm: || Now, let's talk about them in details! A photograph all together:

 • İlk ürünümüz Stay Don't Stray. Bu bir göz bazı, ama yalnızca farınız için değil aynı zamanda kapatıcınız için de bir baz. 2,5 mL'lik bir ürün, sünger aplikatör ile geliyor. Kullanmaya yeni başladığınızda fazla miktarda ürün alma durumu oluyor, biraz israf olmuştu. Bu yüzden çok az miktarda almanızı öneriyorum :) Gayet güzel bir ürün, gerçekten de farım uzun süre hiç bozulmadan kalıyor. Beğenerek kullanıyorum, ama vazgeçilmez bir ürün de değil tabii. Tam boyunu illa ki almalıyım demiyorum. Çünkü severek kullandığım daha uygun fiyatlı far bazları da var, kendisi 90 lira civarı bir fiyata sahip olmalı tam olarak hatırlamıyorum maalesef. Dipnot: Cilt tonunuza uygun olan rengi bulabilmeniz için üç farklı renk seçeneği olduğunu da unutmayın. :) Bendeki rengi light, biraz açık kalıyor :)
       ||

 • Our first product is Stay Don't Stray! It is an eye primer, but not only for your lids, also for your under eye area to help your concealer to stay longer. It has 2.5 mL (0.08 oz) product in it, comes with a sponge applicator. Be careful when you first use it, because you might get more than you needed on the applicator, than on your lids. It really makes your shadow stay on your lids very long hours. But I don't think I'll get the full size, since I have other primers with the same quality but cheaper in price I mean. P.S.: There are color options of it to match it with your skin tone, I got the light one, and it's a bit lighter. (HOW IRONIC)


 • İkinci ürünümüz ise meşhur Porefessional! Bu harika bir yüz bazı. Size vaat ettikleri gözeneklerinizi küçülterek teninizi ve makyajınızı kusursuzlaştırmak. Bu işi gerçekten çok iyi yaptığını söyleyebilirim. İçinde 7,5 mL'lik ürün var, ki uzunca bir süre yetiyor. Ben gözeneklerimin sık olduğu yerlere uygulayıp dağıtıyorum. Limon gibi bir kokusu var bana göre. Tam silikon değil de kremsi bir yapısı var gibi. Biterse tam boyunu almayı düşünebilirim gibi geliyor, tabii elimdeki koskoca Time Balm'ı da bitirebilirsem ^_^ Tam boyu da 99 TL idi en son.
          ||


 • Second one is the famous Porefessional. It's a face primer and it quarantees you that it will minimize your pores and make your skin flawless. And it really does this! It has 7.5 mL (0.25 oz) product in it I love this face primer, it smells like lemon (in my opinion :P ). Not exactly a silicon pattern, more like a cream. I'd think of getting the full size, if I finish this and my Time Balm some day in the future... 

 • Üçüncü ürünümüz Some Kind a Gorgeous. Neden "çoğu" ürün dediğim kısma geldik işte. Bu bir krem fondöten ve ben bunu bir türlü uygulamayı beceremedim! :( Bendeki rengi Medium, ama azıcık koyu geliyor sanki. Önce fırçayla uygulamaya çalıştım, ürünü fırçaya bir türlü düzgün miktarda alamadım, alsam da yediremedim. Dedim belki yanlış bir fırça seçmişimdir. Parmaklarımla ısıtıp almaya çalıştım, yeterli ürün aldım ama bir türlü yüzüme yediremedim. Olmadı, olamadık. İçinde 3,5 gr'lık ürün var. Saygılar, sevgiler ^_^
          ||


 • The third one is Some Kind a Gorgeous. That's the point why I used "most of the products". This is a cream foundation and I couldn't use it anyway! :( I have the Medium one, but it's a bit darker for me. I tried to apply it with a brush, but I couldn't get the proper amount to apply. Whenever I thought I got the proper amount, I couldn't just blend it well and match it with my skin, etc. Then I tried to use it with my fingers warming the foundation a bit. And it was way much easier to get the proper amount, but again, I couldn't blend it well. It has 3.5 gr (0.12 oz) product in it, good luck ^_^


 • Dördüncü ürün ise Benetint! Likit bir yanak ve dudak renklendiricisi. İçinde 4.0 mL ürün var Mis gibi gül kokuyor, eh rengi de güzel, kırmızı bir gül gibi. Bu ürünü dudaktansa yanakta kullanmayı daha uygun buluyorum, çünkü yapısı dudakları fena kurutuyor. Yanağa uygulamak için de çok hızlı hareket etmek lazım, hemen sabitleniyor. Ama en büyük dezavantajı: Ürün fırçalı, çok güzel; ama yanakta dağıtabilmek için parmaklarımı kullanıyorum ve yanağımdan daha çok ürün parmaklarımda oluyor. Çok da gerekli bir ürün değil benim için. Daha ucuz bir alternatifi olan the Balm'ın Staniac'ını deneyebilirsiniz, ama "tint" olarak gerekli değil o kadar da. Tam boyunu almayı düşünmüyorum.
         ||


 • Fourth product is Benetint! A liquid cheek and lip tint. It has 4.0 mL (0.13 oz) product in it. It smells like rose, and it has a color of a beautiful red rose. I prefer using it on my cheeks rather than my lips, since it really dries my lips :/ When you want to apply it on your cheeks, you have to be really fast, it really sets rapidly. The biggest disadvantage: Product comes with a brush, it's OK, but when I want to blend the tint, there is more product on my fingers than supposed to be on my cheeks. Meh. Not a necessary product for me. If you want to try this kind of product, you can also check the Balm's Stainiac. I don't think of getting its full size. • Beşinci ürün ise Girl Meets Pearl. Kendisi bir aydınlatıcı baz. 7,5 mL'lik ürün var içerisinde. İster fondöteninizin altına uygulayın ışıltı katmak istediğiniz yerlere, ister fondöteninize karıştırın, isterseniz de fondöteninizin üzerine uygulayın. Pembe inci rengini ve parlaklığını veren frambuaz kokulu mis gibi bir ürün! Verdiği parlaklık şu şekilde. Ama elimde toz aydınlatıcı olarak farklı seçenekler olduğu için kendisinin tam boyunu almayı düşünmüyorum. Bu, kötü bir ürün olduğu için değil kesinlikle. 
          ||


 • Fifth one is Girl Meets Pearl. It's a illuminating primer. It has 7.5 mL (0.25 oz) product in it. Use it either under your foundation or mixing it into your foundation, or over your foundation where you want to give a shine. It gives you a gorgeous pink pearl color and it smells like raspberry, mmm *-* It gives you this look right here. But since I got lots of powder illuminators, I think I won't buy the full size. However, it's a beautiful product <3

 • Son ürünümüz ise They're Real, ah, en iyiyi en sona sakladım! Bunun içinde ise 3,0 gr ürün var. O kadar güzel bir maskara ki anlatamam. Tabii bu benim görüşüm, sizin kirpik yapınız ve şeklinize göre, beklentilerinize göre elde edilen sonuç ve memnuniyet değişebilir. Formülü çok güzel, simsiyah! Fırçasının tarak kısmı bir harika, hem ayırıyor, hem de formülü iyice uyguluyor. Tam boyunu almayı kesinlikle düşünüyorum, dilek listemde de yer alıyor. (Dilek listemdeki diğer ürünleri de görmek için buraya bakabilirsiniz.) Tam boyu 74 TL.
          ||


 • Our last product is They're Real, oh, I kept the best to the end! It has 3.0 gr (0.1 oz) products in it. It's a really amazing mascara, I cannot tell you. *-* Of course, this is my opinion. It will depend on your lash type, also ın your expectations. It has an amazing formula and it's total black! The wand is amazing, it really seperate your lashes and applies the mascara well. I definitely want to get the full size, it's also in my wishlist. (If you want to check the other products in my wishlist click here.)

...

Yazımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Sizin bu setten beğenerek kullandığınız ürünler var mı veya bu seti almayı düşünür müsünüz? Yorum olarak belirtirseniz sevinirim. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere, sevgiler,

-Çünkü gevrekboyozçiğdem-

Twitter: @MugeLubicBlog

||

Here's the end of this post. Do you have any product that you've been loving using it from this set? Consider to buy this set? Leave a comment down below about your opinions :) Hope to see you next time, love x.

Twitter: @MugeLubicBlog

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...