31 Ocak 2014 Cuma

MAC Paint Pot: Painterly "Krem far + Göz bazı + Şans + Somon + Mini bi' cam kavanoz"

Yeniden merhaba! :)

"Tatilim hızla akıp giderken fırsat bu fırsat diyerek her gün yazı yazmaya çalışıyorum. Okuyanlar oldukça mutlu oluyor ve daha çok yazmak istiyorum; teşekkür ederim :) " diyerek günün yazısına başlıyorum! Yine sıradan bir ürün incelemesi değil; hissiyatla ilgili de birkaç şey paylaşacağım. Bakalım nasıl olacak yazımız. Ayrıca bu yazıdan itibaren yazılarımı Türkçe ve İngilizce içerikte hazırlayacağım :)

||

MAC Paint Pot: Painterly "Cream Shadow + Primer + Luck + Peachy + A teeny tiny glass pot":

Hello everyone! :)

This is the first time that I'm blogging in English, I hope that you're really gonna like the way I write, the topics that I'm gonna talk about etc. Let's hop into today's topic! But you have to know that it is not gonna be a regular review, it will be including what it makes me feel using it, kind of a psychological side of them. Here we go:
Bu yazıda bahsetmek istediğim ürün MAC'in krem farları Paint Potlardan Painterly. Öncelikle bu şahsen MAC'e gidip aldığım bir ürün değil, birçoğunuzun tanıdığı Blogger, Nihal, veya Ojemrujumrimelim diyelim daha çok kişi "BİLİYORUUM" diyecek, tarafından bir çekiliş sonucu hediye edilen bir ürün. Fotoğrafta gördüğünüz şirin paket içerisinde geldi ve aldığım günden beri, bir-iki gün istisna hariç, kullanmadığım gün olmadı. Yapısını kullandığım diğer krem ürün olan Maybelline Color Tattoolarla kıyaslayabilirim, ki sanırım bunun yapısı biraz daha yoğun. Onlar daha kolayca gözün üstünde kayıp gidiyor gibi geliyor bana. MAC'in ürünleri incelemenin yanı sıra Online olarak alışveriş de yapabileceğiniz sitesinden görebileceğiniz üzere 5 gr ve 54 TL. Çok şık, cam bir kavanozda geliyor ürün.

||

The product I want to talk about in this post is a cream shadow by MAC, Paint Pot - Painterly. First things first: It's not a product that I went and bought by myself, it was the result of a giveaway from a really famous and successful Turkish blogger Ojemrujumrimelim. It came with that cute package which is in the photograph, and I'm using it like crazy since I've got it. Compared to the Maybelline Color Tattoo, it feels more like a solid instead of being creamy. But if you want to know about the details, you can go and check it from MAC's website easily and find different colors of it. It is 5 gr / 0.17 oz. Its packaging is a super chic, thick glass pot.


Işıktan dolayı sıcak çikolata gibi duruyor: DEĞİL.

Renginden dolayı krem far olması özelliğini pek çok kişi tarafından kaybedip göz bazı işlevi kazanmış bir ürün bu. Pembe alt tonlu kişilerin göz kapakları ve ten renkleri arasında harika bir uyum yakalayıp gerekli eşitlemeyi yapacak olan Painterly, benim gibi sıcak alt tonlu biri için renk eşitleme anlamında işe yaramıyor tabii. Soft Ochre sarı alt tonlu kişilerde daha iyi bir iş görecektir. Ancak yapısını çok beğeniyorum! Gün içinde istediğim kalıcılığı sağlıyor. Özellikle koyu kırmızı/bordo gibi rujları kullanacağım bir makyaj yapacaksam göz makyajımı sade tutmayı seviyorum, bunun için de en büyük yardımcım Painterly! Azıcık gölge için dış köşelere mat kahverengi, eyeliner, maskara ve tamam! ^_^

||

Since its color is matching with skin tone, it is been using as an eye primer instead of been using as a cream shadow by lots of people. It is a shade that will work for cool-undertoned people more, it will even out all of the imperfections and will match with your skin tone. Since I'm warm-undertoned, it does not work for those matching with my skin tone, but I cannot tell you how I'm in love with its texture! Soft Ochre is more likely to work for those with warm-undertone. Especially, when I'm gonna use a dark red/plum on my lips, I prefer my eye makeup to be really basic and lighter, and my savior is Painterly! After using it, for a little bit of dimension, a matte dark brown shadow, an eyeliner and mascara. Voila! ^_^

-
Şimdi gelelim hissiyata.. Öncelikle bu bir hediye, hem de özel birinden hediye, olduğu için bendeki algısı "KIYMETLİMİSSS". Ama daha spesifik düşünecek olursak MAC'in yarattığı algı; kalburüstü, satın almanın değil kullanım becerisinin önemli olduğu, bir yanı dantel fisto yakalı romantik bir elbise giyerken bir kısmı edgy bir kısmı da jartiyerli ve dudağının sağ kenarında beni olan bir kadın gibi. Son benzetmeyi de son dönemde çıkardıkları koleksiyonları düşündüğümde aklıma gelenlerden oluşturdum ^_^

||

Now it's time for feelings... Firstly, it's a very special gift for me, so it makes me say "MY PRECIOUSSS". But in order to think more spesifically, the perception that MAC creates; outstanding, highlighting the importance of talent to use those products not just the power to buy them, a woman that one part of it with a lace collared-romantic dress, another part with an edgy style, one another with garters with a beauty mark upon her lips. Well, what an imagination I have! ^_^


O halde yazıyı bitirme zamanı geldi; TELETABİLERİN VEDA ZAMANI! Umarım hoşunuza gitmiştir :) Sizin de beğenerek kullandığınız bir krem farınız var mı? Hadi yorumlarda paylaşın! :) Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

Sevgiler,

-Çünkü gevrekboyozçiğdem-

Twitter: @MugeLubicBlog

||

Well, I know it's hard to do, but it's time to say goodbye.. FOR TELETUBBIES! I hope you enjoyed reading it. :) Do you have a cream shadow you use to death? Let's comment down below :) Hope to see you next time.

Take care, love.

Twitter: @MugeLubicBlog

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...