1 Aralık 2012 Cumartesi

"ÇK GZL ÇKMŞSN CNM :)))) ANNENLRE SLM :)))" Azalarak bitsin. Teşekkürleer.

  Hepimizin başına mutlaka gelmiştir akrabalarınızın veya komşularınızın sosyal paylaşım ağlarında sizin fotoğraflarınıza, paylaştığınız şarkılara garip(!) yorumlar yapması. Hayır, işin sıkıntılı yanı da nasıl cevap vereceğiniz.. Haydi bir örnekle açıklayalım! -Ekol Hoca mode:on-

  Yapılan yorum: Mügeciğim ne kadarda -bu "da", ısrarla bitişik, illet gibi tövbe..- büyümüşsün cnm, anneni andırıyorsun, onada slm söyle güzel kızım :))))))

  Bu sırada ben: HOFH, gel de cevap ver.


Bakınız "Çok gzl çıkmışsın cnm :))" fotoğrafı. "Cici bir genç hanım olmuşsun :)))" ÜF

  


  Şimdi önümüzde iki seçenek var: 1) Yorumu silmek. Ancak bu yöntem oldukça riskli olup aile içi olaylara bile neden olabilir. Şöyle ki; "Kerata, niye sildin yorumumu, utandın mı benden, hı? HI?" -Yok olur mu, yanlışlıkla silmişimdir ehehe. (KURTARAMADI) 2) Yoruma nazikçe bir cevap vermek. Bu yöntem diğerine göre az risk içerir. Ama ne cevap vereceksin? Ne yani? "Teşekkür ederim A Teyzeciğim, söylerim tabii :)" "Sağol B Amcacığım :) " Siz nazikleştikçe uzun vadede gelen yorumların sayısı artacaktır. Çünkü yaptığınız kibar yorumlarla rahatsız olduğunuzu belli etmiyorsunuz, ki bu da sizi bi' kısırdöngüye sevk ediyor. Çık çıkabilirsen işin içinden..

  Bunun bir değişik versiyonu da, bir gün beklemediğiniz bir saatte aile üyelerinizden biri tarafından aranıp  "Xciğim, bu fotoğrafı kaldır, kısacık şortla çıkmışsın.", "Yciğim, yanındaki erkek arkadaşına fazla sokulmuşsun aman görmesinler kaldır." gibi cümleler duymanız. Bkz: bu şekilde kalıveriyor insan. Bu sırada kafanızdan geçenler? Bkz: bunun gibi şeyler mesela, ayıplı galiba biraz, hii.


  Sosyal medyadaki özgürlüğünüz de "aile/mahalle baskısı"yla burada sona eriyor. Bir dahaki yeni sosyal medya ağınızdaki özgürlüğünüze kadar esen kalın, mutlu kalın efenim. Her nerede yaşıyor ve yaşatılıyorsanız..


  Çünkü gevrekboyozçiğdem.Düzeltme: Aslında üçüncü bir seçenek daha var: Komple engelleyin-silin filan. Ama bu da ilk seçenekte olduğundan daha büyük krizlere yola açabilir, tecrübeyle sabittir. Saygılar, sevgiler. Uçan kuşlar, martılar.  

2 yorum:

  1. Aşiretler ve aileler hakkındaki makaleni okudum. Bunların hepsi AKP dönemiyle sona erdi. Siz statükocular hala böyle yaşamaya çalışın. Döneminiz bitti. Artk eşitlik var.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Tansel, sen yazıyosun bunları hep dimi, Erdem böyle şeyler yapmaz. Hayır, insanlar ciddiye alıp burda değişik şeyler yapıcak sana. Sonra Selami Abi gibi dolaşıcaksın ortalarda "Seninle başım dertte" diye..

      Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...